دیدار سفیر استرالیا در تهران از مرکز ملی مطالعات اعتیاد

دیدار سفیر استرالیا در تهران از مرکز ملی مطالعات اعتیاد

دیدار سفیر استرالیا خانم لیندال ساکس از مرکز ملی مطالعات اعتیاد

لیندال ساکس سفیر استرالیا دستاوردهای علمی مرکز را تحسین و تلاش برای ارتباط بین مراکز پژوهشی و دانشگاهی استرالیا و ایران در حوزه اعتیاد را خواستار شد.

خانم لیندال ساکس از  دیپلمات‌های ارشد وزارت خارجه استرالیا  و سفیر کنونی استرالیا در تهران به همراه معاون خود آقای الکس وابنهورست روز سه‌شنبه 31 تیر ماه مهمان مرکز ملی مطالعات اعتیاد بود.

آقای الکساندر فدولوف، مدیر اجرایی دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد در تهران  و دکتر گلاره مستشاری کارشناس ارشد این دفتر (UNODC) به همراه آقای دکتر لطفی، مدیرکل دفتر روابط بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر در این دیدار حضور داشتند.

دکتر آفرین رحیمی‌موقر، رئیس مرکز ملی مطالعات اعتیاد به همراه اساتید، دکتر محمدرضا زرین‌دست، دکتر عفت‌السادات مرقاتی خویی، دکتر آذرخش مکری، دکتر علیرضا نوروزی و دکتر ژاله غلامی با سخنرانی‌های کوتاه، فعالیت‌ها و دستاوردهای مرکز ملی مطالعات اعتیاد را معرفی کردند.

لیندال ساکس سفیر استرالیا پیشگیری و درمان اعتیاد را بسیار مهم دانسته و بر اهمیت همکاری‌های بین‌المللی بین نهادهای پژوهشی و دانشگاهی و همکاری در زمینه‌های مختلف علمی تاکید نمودند و با توجه به اعمال تحریم‌ها و شرایط اقتصادی جهانی ناشی از اپیدمی کووید- 19، ضرورت حمایت دولت‌ها از آموزش و پژوهش در زمینه‌ی آسیب‌های اجتماعی مورد تایید دو طرف قرار گرفت.

خانم سفیر و سایر مهمانان ضمن قدردانی از مرکز ملی مطالعات اعتیاد برای میزبانی این جلسه، دستاوردهای علمی مرکز را تحسین و تلاش برای ارتباط بین مراکز پژوهشی و دانشگاهی استرالیا و ایران در حوزه اعتیاد را، خواستار شدند.

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *