برگزاری نشست همکاری‌های پژوهشی مشترک بین ایران و سوئیس در حوزه اعتیاد

برگزاری نشست همکاری‌های پژوهشی مشترک بین ایران و سوئیس در حوزه اعتیاد

مرکز ملی مطالعات اعتیاد به عنوان مرکز همکار سازمان بهداشت جهانی در حوزه اعتیاد و بهداشت روان، توانمندی‌های پژوهشی این مرکز و پتانسیل بالای آن برای همکاری‌های پژوهشی بین‌المللی معرفی شد.

در راستای گسترش تعاملات بین‌المللی تحقیقاتی بین دانشگاه‌ها و مراکز علمی ایران و سوئیس، روز جمعه یکم شهریور نشستی با هدف افزایش همکاری‌های پژوهشی در زمینه اعتیاد با حضور دکتر آفرین رحیمی موقر رئیس مرکز ملی مطالعات اعتیاد، دکتر مایکل شاوب، رئیس مرکز تحقیقات اعتیاد دانشگاه زوریخ، دکتر حمید شریفی رئیس مرکز تحقیقات مراقبت اچ‏ آی وی و عفونت‌های آمیزشی، دیگر اعضای هیات علمی مرکز ملی مطالعات اعتیاد و جمعی از دانشجویان برگزار گردید.

در ابتدای این نشست، دکتر رحیمی موقر ضمن معرفی مرکز ملی مطالعات اعتیاد به عنوان مرکز همکار سازمان بهداشت جهانی در حوزه اعتیاد و بهداشت روان، گزارش کوتاهی از پیشینه و توانمندی‌های پژوهشی این مرکز و پتانسیل بالای آن برای همکاری‌های پژوهشی بین‌المللی ارایه دادند.

در ادامه، در مورد علائق مشترک برای ارتقای برنامه‌های کاهش آسیب، کاربرد اپلیکشن‌ها به عنوان ابزاری مداخلاتی، سیستم‌های ثبت و مطالعات اپیدمیولوژیک بحث و تبادل نظر صورت گرفت و برنامه‌ریزی‌ لازم برای پیشبرد طرح‌ها و ادامه همکاری‌ها طرج‌ریزی شد.

کلمات کلیدی