پژوهشگران

شهاب باحشمت

متولد 1369 از شهرستان جویبار استان مازندران هستم. کارشناسی ارشد روان­شناسی عمومی را در دانشگاه خوارزمی به اتمام رساندم. در حال حاضر، دانشجوی سال دوم دوره دکتری تخصصی مطالعات اعتیاد در دانشگاه علوم پزشکی تهران هستم. از سال 1395 به عنوان دستیار پژوهشی در مرکز ملی مطالعات اعتیاد (اینکاس) فعالیت دارم. مسئولیت اصلی من در اینکاس، هماهنگی امور اجرایی در مطالعه کوهورت جوانان است. به مطالعات اپیدمیولوژیک در حوزه اعتیاد و سلامت روان علاقمندم.

 لینک CV

مرضیه حمزه زاده

مرضیه حمزه زاده در سال 1368 در شهرستان سراب استان آذربایجان شرقی متولد شد. در سال 1389 در رشته روانشناسی بالینی از دانشگاه شهید بهشتی در مقطع کارشناسی و در سال 1393 در رشته روانشناسی بالینی از دانشگاه علامه طباطبایی تهران در مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شد. هم اکنون در حال تحصیل دوره دکتری رشته مطالعات اعتیاد دانشگاه علوم پزشکی تهران با پایان نامه تحت عنوان "اثربخشی  مداخله مبتنی بر BCI بر تغییر برانگیختگی هیجانی مبتلایان به اختلال بازی" است. عمده پژوهش ها و علاقه­مندی­های او روی مباحث اعتیاد رفتاری و استفاده سالم از فضای مجازی است.

 لینک CV

حسین رفیع منش

در سال 1367 در شهر تبریز متولد شدم. از کارشناسی ناپیوسته بهداشت عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و از کارشناسی ارشد اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران فارغ التحصیل شده ام. در حال حاضر دانشجوی دکتری تخصصی (Ph.D) اپیدمیولوژی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هستم. اینجانب با مرکز ملی مطالعات اعتیاد (INCAS) در زمینه های پژوهشی اعتیاد به مواد، الکل و اعتیادهای رفتاری همکاری دارم و علاقمند به پژوهش در این زمینه ها با متدهای مختلف پژوهشی، بخصوص مرور سیستماتیک - متاآنالیز و مدل سازی هستم.

 لینک CV

یسنا رستم آبادی

متولد 1374 دانشجوی پزشکی ورودی 92 و mphورودی 95 دانشگاه علوم پزشکی تهران

 لینک CV

جمیله رحیمی

جمیله رحیمی، متولد سال 1371 از شهرستان بجنورد واقع در خراسان شمالی می­باشد. تحصیلات خود را تا دوره کارشناسی در شهر بجنورد گذرانده است. در سال­های 1394-1390 در رشته کارشناسی بهداشت عمومی تحصیل کرده است و در حال حاضر فارغ التحصیل ارشد اپیدمیولوژی از دانشگاه علوم پزشکی تهران بوده و در دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی، به عنوان عضو هیات علمی گروه اپیدمیولوژی و آمار زیستی مشغول به کار است. او از سال 2017 با مرکز مطالعات اعتیاد ایران همکاری دارد. تحقیق در مورد هرگونه اعتیاد (اعتیاد به مواد مخدر یا اعتیاد رفتاری) به ویژه از طریق مرور نظام مند و متاآنالیز از موضوعات مورد علاقه ایشان می­باشد.

 لینک CV

 

دکتر محمد صالحی

 متولد 1345 تهران - فوق دیپلم رادیولوژی - پزشک عمومی - در حال حاضر دانشجوی دکترای تخصصی مطالعات اعتیاد - از سال 1376 پزشک عمومی و از سال 1384 کلینیک خصوصی ترک اعتیاد. ورودی سال 1369 دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و فارغ التحصیل فروردین 1376. دوران طرح درمانگاه شبکه بهداشت دماوند و مطب شخصی تا سال 1380. سپس به مدت ۶ سال مسئول فنی درمانگاه شبانه­روزی شهرری و از سال 1384 کلینیک درمان سومصرف مواد را تاسسیس نمودم. در سال 1395 در رشته مطالعات اعتیاد در مقطع دکترای تخصصی در دانشگاه تهران مشغول به تحصیل می­باشم. علائق پژوهشی بنده طراحی و تحلیل سیستم­های اتوماسیون اطلاعات پژوهشی پزشکی؛ پژوهش­های بالینی در درمان اعتیاد می­باشد.

 لینک CV

کامیار غنی

در سال 1348 در تهران متولد شدم. مدرک کارشناسی روانشناسی بالینی را در سال 1371 از دانشگاه علامه طباطبایی دریافت کردم. در سال 1386 مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی را از دانشگاه آزاد اسلامی- واحد علوم و تحقیقات اخذ کرده و در سال 1395 از دوره عالی بهداشت عمومی MPH گرایش پیشگیری از اعتیاد و آسیب های اجتماعی دانشکده بهداشت دانشگاه تهران فارغ التحصیل شدم. در سال 1392 وارد رشته دکترای تخصصی مطالعات اعتیاد دانشکده فناوریهای نوین پزشکی  دانشگاه علوم پزشکی تهران شده و هم اکنون مشغول انجام کارهای پایاننامه در مرکز ملی مطالعات اعتیاد(اینکاس)می باشم. همزمان مشغول فعالیت و همکاری با مراکز تخصصی در زمینه روانشناسی و اعتیاد می باشم. علایق اصلی اینجانب؛ موضوعات مربوط به فعالیتهای پیشگیرانه در نوجوانان و جوانان و همچنین انواع اعتیادهای رفتاری و درمان آنها می باشد.

 لینکCV

علیرضا بیات، کارشناسی سلامت عمومی،پژوهشگر

علیرضا بیات متولد 1363  با مدرک کارشناسی بهداشت عمومی  فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی ایران است. ایشان حدود 12 سال در زمینه سلامت جنسی فعالیت پژوهشی، آموزشی و مشاوره ای داشته اند. بیات تجربه کاری خود را از دوران دانشجویی بعنوان دستیار پژوهشگر در پروژه "چگونگی رفتارهای پرخطر جنسی در نوجوانان" آغاز نموده است.بعد از فارغ التحصیلی فعالیت های مرتبط در زمینه سلامت را در دوران خدمت مقدس سربازی در بیمارستان شهید چمران ادامه داده  و همواره مورد تقدیر مدیران مستقیم خود قرار گرفته است همچنین از فعالیت های ایشان می توان به همکاری با گروه سلامت جنسی و خانواده مرکز تحقیقات ترمیم ضایعات مغزی و نخاعی زیر نظر استاد محترم خانم دکتر مرقاتی خویی-سکسولوژیست و هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران- را نام برد این دو همکاری خود را ادامه داده تا در سال 93 با مدیریت خانم دکتر مرقاتی خویی و همکاری آقای بیات اولین کلینیک سلامت جنسی بطور تخصصی در مرکز ملی مطالعات اعتیاد ایران راه اندازی گردید راه اندازی این کلینیک نقطه عطفی در گسترش پژوهش های سلامت جنسی در اعتیاد بوده است. از دیگرتوانمندی های تخصصی ایشان پیشگیری از بیماریهای عفونی مقاربتی (HIV/STI) در گروههای در معرض خطر مانند نوجوانان، اقلیت های جنسی LGBT ، و افراد با سوء مصرف مواد می باشد از افتخارات ایشان دریافت بورس Humphrey schorarship از آمریکا می باشد. این دوره به مدت یکسال و نیم در زمینه سیاست گذاری در سلامت و مدیریت بهداشتی با تمرکز بر سلامت جنسی بوده است.

نسترن مالمیر،دانشجوی دکترای روان شناسی، پژوهشگر

 لینک CV

ارشیا سنگچولی دانشجوی پزشکی 

 لینک CV

حسنا توکلی، دانشجوی دکترای علوم اعصاب شناختی-هوش مصنوعی، پژوهشگر

 لینک CV