طرح نالترکسون پیوسته رهش

مطالعه بالینی مقایسه کارایی نالترکسون تزریقی پیوسته­ رهش (XR-NTX) با نالترکسون خوراکی بر پرهیز از مصرف مواد افیونی در افراد مبتلا به اختلال مصرف مواد افیونی

این مطالعه یک کار آزمایی کنترل­ شده تصادفی سه‌سور بی­ خبر است که زیر نظر مرکز ملی مطالعات اعتیاد و تحت نظر مجرب­ترین درمان­گران اعتیاد در درمانگاه این مرکز انجام می­شود.

افراد واجد شرکت در مطالعه «افراد داوطلب مبتلا به اختلال مصرف مواد افیونی (تریاک، شیره یا هروئین) 18 تا 65 ساله از هر دو جنس هستند که دوره سم‌زدایی را با موفقیت تکمیل کرده‌اند و هم­زمان مبتلا به اختلال مصرف مواد محرک (مت­آمفتامین) یا مواد دیگر (به جز تنباکو) نیستند».

داوطلبان به صورت تصادفی در یکی از سه گروه مقایسه­ قرار می‌گیرند. هر سه گروه مطالعه مداخلات روان­شناختی پیشگیری از عود و ارزیابی­‌های مستمر از نظر پیش­رفت در درمان دریافت      می­‌کنند. علاوه بر این، یک گروه آمپول نالترکسون پیوسته­ رهش (تولید شرکت دانش بنیان نانو دارو پژوهان) و کپسول پلاسبو، یک گروه آمپول پلاسبو و کپسول نالترکسون خوراکی و یک گروه آمپول پلاسبو و کپسول پلاسبو دریافت خواهند کرد.

طول دوره درمان 24 هفته (6 ماه) بوده و معاینه هفتگی توسط پزشک، جلسات مداخلات روان­شناختی، داروهای مطالعه (داروی تزریقی هر 4 هفته یک بار و کپسول خوراکی به صورت روزانه)، آزمایش خون و ارزیابی‌های انجام­ شده در طول طرح کاملاً رایگان است.

آدرس: خ کارگر جنوبی، پایین‌تر از میدان قزوین، جنب بیمارستان فارابی، شماره 486، درمانگاه مرکز ملی­ مطالعات اعتیاد تلفن: 55415225 – 021 (پذیرش درمانگاه داخلی 1)

پذیرش: روزهای شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 صبح تا 14

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مطالعه، به آدرس زیر مراجعه فرمایید:

 

https://fa.irct.ir/trial/45796