• |
  • |
  • mail
  • |
  • map
اخبار پایگاه
بازدید گروهی از سازمان جهانی بهداشت و دفتر کنترل ایدز وزارت بهداشت

 مرکز ملی مطالعات اعتیاد در تاریخ ۲۷ دی ۱۳۹۵ میزبان بازدیدکنندگانی از سازمان جهانی بهداشت و دفتر کنترل ایدز وزارت بهداشت بود. در این دیدار، خدمات کاهش آسیب برای گروه های پرخطر مورد بحث قرار گرفت. خانم دکتر الگا دنیسیوک و دکتر جومانا هرمز، برنامه ای برای افزایش پیوستگی مراقبت برای افراد پرخطر و افراد در معرض خطر عفونت اچ آی وی داشنتد که به تازگی در کشور اوکراین اجرا شده است. در این بازدید در خصوص امکان به کار گیری اجزای این برنامه و ادغام هر چه بیشتر خدمات کاهش آسیب در مراکز درمان اعتیاد صحبت شد. در ادامه بازدیدکنندگان از قسمت های مختلف و خدمات ارایه شده در درمانگاه مرکز بازدید نمودند.

AWT IMAGE

بازدید پروفسور ویلی مک فارلند استاد دانشگاه کالیفرنیا از مرکز ملی مطالعات اعتیاد

روز چهارشنبه هفدهم آذر ماه پرفسور ویلی مک فارلند استاد و دکتر علی میرزازاده استادیار دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه سان فرانسیسکو، مهمان مرکز ملی مطالعات اعتیاد بودند. مرکز ملی مطالعات اعتیاد سابقه طراحی و اجرای پروژه های مشترک با دانشگاه سان فرانسیسکو داشته است. در این دیدار ضمن مرور دستاوردها، به برنامه ریزی مطالعات و پروژه های مشترک آتی پرداخته شد.


AWT IMAGE

با شرکت گروهی از پزشکان افغانستان، پاکستان و ایران دوره آموزش سرنگ و سوزن صبح امروز پانزدهم آبان در مرکز ملی مطالعات اعتیاد آغاز شد.

دوره آموزش سرنگ و سوزن با حضور شرکت کنندگانی از کشورهای افغانستان، پاکستان و ایران برگزار گردید. این سومین کارگاه برنامه های سرنگ و سوزن مرکز ملی مطالعات اعتیاد است که بر خدمات دور دسترس (Outreach) تمرکز دارد. این کارگاه به سفارش سازمان منارا (Menahra) در قالب فعالیت های آموزشی منطقه ای INCAS به عنوان مرکز همکار سازمان جهانی بهداشت با پنج شرکت کننده از کشور افغانستان، پنج شرکت کننده از کشور پاکستان و شش شرکت کننده از کشور ایران از تاریخ شنبه پانزدهم تا چهارشنبه نوزدهم آبان ماه در مرکز ملی مطالعات اعتیاد برگزار می گردد.

AWT IMAGEبازدید نمایندگان کشورهای برنامه منطقه‌ای قزاقستان و افغانستان و کارشناس ارشد سازمان بهداشت جهانی در زمینه اعتیاد در تاریخ 27 و 28 شهریور و 27 مهر ماه از مرکز ملی مطالعات اعتیاد

در تاریخ 4 و 5 خرداد ماه سال 1394 نشست مشورتی شبکه همکاری منطقه ای مراکز کاهش تقاضای مواد برای مرکز و غرب آسیا، با حضور رئیس مرکز ملی مطالعات اعتیاد و ستاد مبارزه با مواد مخدر در شهر آلماتی قزاقستان برگزار گردید. در همین راستا با هماهنگی دبیرخانه ستاد مبارزه با مواد مخدر و دفتر مقابله با مواد و جرم سازمان ملل، نمایندگان کشورهای برنامه منطقه ای (قزاقستان و افغانستان) و جناب آقای دکتر نیکلاس کلارک کارشناس ارشد سازمان بهداشت جهانی در زمینه اعتیاد در تاریخ 27 تا 28 شهریور و گروهی دیگر از مقامات بهداشتی و نمایندگان سازمان های غیر دولتی از کشور قزاقستان در تاریخ 27 مهر ماه سال جاری بازدیدی از مرکز ملی مطالعات اعتیاد به عمل آوردند که علاوه بر بازدید و معرفی فعالیت های مرکز، کلاس های آموزشی در رابطه با اعتیاد نیز برگزار گردید


AWT IMAGEAWT IMAGE


برگزاری دوره "آموزش عملی در خصوص درمان و توان‌بخشی اعتیاد برای کشورهای فارسی زبان" در مرکز ملی مطالعات اعتیاد

به ابتکار دفتر کنترل مواد و جرم سازمان ملل (UNODC) شبکه ای برای درمان و توانبخشی اعتیاد برای کشورهای منطقه تشکیل شده است. اولین دوره" آموزشی عملی در خصوص درمان و توان بخشی اعتیاد" در مرکز ملی مطالعات اعتیاد از تاریخ دهم  تا هجدهم مهر 95 در این مرکز برگزار گردید. در این دوره، علاوه بر مباحث تئوری، شرکت کنندگان به صورت عملی با جنبه های مختلف درمان از جمله درمان های نگهدارنده، مداخلات غیردارویی و رویکردهای درمانی برای رفتارهای پرخطر  آشنا شده و به تمرین پرداختند.
اختتامیه این برنامه با حضور جناب آقای دکتر پرویز افشار معاون محترم کاهش تقاضا و توسعه مشارکت مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر برگزار گردید.

AWT IMAGE