بازدید رئیس دفتر مقابله با جرم و مواد سازمان ملل متحد در ایران (UNODC) از مرکز ملی مطالعات اعتیاد

بازدید رئیس دفتر مقابله با جرم و مواد سازمان ملل متحد در ایران (UNODC) از مرکز ملی مطالعات اعتیاد

به‌تازگی مرکز ملی مطالعات اعتیاد به‌عنوان قطب آموزش منطقه خاورمیانه و آسیای مرکزی انتخاب‌شده است که آموزش‌های مربوط به درمان اعتیاد را برای متخصصین منطقه ارائه می‌کند


الکساندر فدولوف رئیس دفتر مقابله با جرم و مواد سازمان ملل متحد در ایران (UNODC) از مرکز ملی مطالعات اعتیاد به‌عنوان قطب علمی، پژوهشی اعتیاد منطقه در حوزه اعتیاد بازدید کرد.

این بازدید که سه‌شنبه 12 شهریور 98 صورت گرفت؛ دکتر آفرین رحیمی موقر رئیس مرکز ملی مطالعات اعتیاد میزبان رئیس دفتر مقابله با جرم و مواد سازمان ملل متحد در ایران و کارشناس ارشد کاهش تقاضا خانم دکتر مستشاری و همکاران بوده است.

دکتر رحیمی موقر گفت: به‌تازگی مرکز ملی مطالعات اعتیاد به‌عنوان قطب آموزش منطقه خاورمیانه و آسیای مرکزی انتخاب‌شده است که آموزش‌های مربوط به درمان اعتیاد را برای متخصصین منطقه ارائه می‌کند، درواقع این‌یک تصمیم عمومی دولت ایران (ستاد مبارزه با مواد مخدر، وزارت بهداشت) و UNODC بوده که به‌طور مشترک تصمیم گرفته‌شده و برنامه‌ریزی‌های مربوط به آن اتخاذشده است.

دکتر رحیمی موقر یادآور شد: علاوه بر این بودجه‌ای که از سوی  UNODC برای تجهیز و ارتقاء مرکز ملی مطالعات اعتیاد اختصاص پیداکرده در بازدید امروز مقرر شد که از حمایت‌های UNODC برای تجهیز لابراتوار توکسیکولوژی (آزمایشگاه سم‌شناسی) مرکز نیز بهره بگیریم که تجهیز این آزمایشگاه از اهمیت بالایی برخوردار است و دستاوردهای خوبی را برای پایش وضعیت اعتیاد به همراه خواهد داشت.

الکساندر فدولوف رئیس دفتر مقابله با جرم و مواد سازمان ملل متحد در ایران UNODC به همراه هیات همراه از درمانگاه متادون، درمانگاه بویرنورفین، درمانگاه نیکوتین، درمانگاه الکل، آزمایشگاه سم‌شناسی، آزمایشگاه علوم رفتاری، آزمایشگاه ژنتیک، دپارتمانت اپیدمیولوژی و بهداشت عمومی، آزمایشگاه‌های عصبی- شناختی، کلاس درس، اتاق کنفرانس و... بازدید جامعی داشتند و در خصوص چشم‌انداز (برنامه استراتژیک)، دستاوردها و افتخارات مرکز ملی مطالعات اعتیاد و وضعیت کنونی کشور درزمینهٔ اعتیاد تبادل نظر شد.

 

کلمات کلیدی