اخبار > همکاری دفتر مقابله با مواد و جرم سازمان ملل (UNODC) با ایران در زمینه ارتقای درمان‌های مبتنی بر شواهد اختلالات مصرف مواد در سطح منطقه

 


  چاپ        ارسال به دوست

همکاری دفتر مقابله با مواد و جرم سازمان ملل (UNODC) با ایران در زمینه ارتقای درمان‌های مبتنی بر شواهد اختلالات مصرف مواد در سطح منطقه

در ۱۴ اکتبر سال جاری، دفتر مقابله با مواد و جرم سازمان ملل (UNODC) تفاهم­ نامه‌­ای با ستاد مبارزه با مواد مخدر ایران برای ایجاد و بسط درمان­‌های اختلالات مصرف مواد در سطح منطقه منعقد نمود.

بر اساس این تفاهم­نامه، مرکز ملی مطالعات اعتیاد از ایران (INCAS)، به عنوان قطب منطقه‌ای برای ظرفیت­ سازی و پژوهش در زمینه درمان اختلالات مصرف مواد، و ارتقای سلامت عمومی انتخاب گردید.

ماموریت مرکز ملی مطالعات اعتیاد، به عنوان قطب منطقه­ای، اطمینان از انجام و توسعه فعالیت­های پژوهشی در همکاری با مراکز تحقیقاتی مرتبط می­باشد.

در مراسم انتخاب مرکز ملی مطالعات اعتیاد (INCAS)، سردار مومنی، دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر، چالش‌های موجود در زمینه مواد غیرقانونی بیان نموده و از جامعه بین‌المللی برای مبارزه یکپارچه با مواد دعوت نمود.

آقای لماهیو، مسئول سیاست­گذاری و روابط عمومی UNODC نیز از ایران به عنوان همکار استراتژیک در منطقه یاد نمود و از فعالیت‌های ایران در زمینه کاهش تقاضا و درمان و مراقبت از بیماران دچار HIV تقدیر نمود.

ایشان همچنین از ایده ایجاد قطب منطقه‌ای برای ظرفیت‌سازی و پژوهش برای ارتقای درمان‌های مبتنی بر شواهد اختلالات مصرف مواد، استقبال نمود.

دفتر مقابله با مواد و جرم سازمان ملل (UNODC) همواره از برنامه­‌های مقابله با مواد و کاهش تقاضای ایران حمایت نموده است.

در زمینه منطقه­‌ای نیز UNODC از همکاری­‌های بین‌المللی برای مبارزه با مواد حمایت نموده، که از این جمله می­توان به برنامه مثلثی میان ایران، افغانستان و پاکستان که دفتر اصلی آن در تهران واقع شده، نام برد.

 

لینک اصلی خبر


١١:٢٤ - شنبه ٤ آبان ١٣٩٨    /    عدد : ٩٣٧٩٨    /    تعداد نمایش : ٧٧خروج