اخبار > انتصاب دکتر آفرین رحیمی موقر، رئیس مرکز ملی مطالعات اعتیاد به عنوان نایب رئیس کمیته تخصصی وابستگی به مواد سازمان جهانی بهداشت

 


  چاپ        ارسال به دوست

انتصاب دکتر آفرین رحیمی موقر، رئیس مرکز ملی مطالعات اعتیاد به عنوان نایب رئیس کمیته تخصصی وابستگی به مواد سازمان جهانی بهداشت


 کمیته تخصصی وابستگی به مواد (ECDD) سازمان جهانی بهداشت از گروهی از متخصصین مستقل جهان در حیطه مواد و داروها تشکیل می شود.

این کمیته خطرات و منافع استفاده از مواد اعتیادآور و روانگردان را بر اساس آخرین یافته های علمی بررسی کرده و در مورد موادی که باید تحت کنترل بین المللی باشند و یا تغییرات آنها تصمیم می گیرد.

پیشنهادهای این کمیته توسط دبیرکل سازمان جهانی بهداشت به دبیرکل سازمان ملل و هیئت کنترل مواد مخدر سازمان ملل برای تصویب نهایی اعلام می شود.

دکتر آفرین رحیمی موقر، استاد روانپزشکی و رئیس مرکز ملی مطالعات اعتیاد که چهار سال است در این کمیته عضویت دارد، امسال به عنوان نایب رئیس کمیته تخصصی وابستگی به مواد (Expert Committee on Drug Dependence) سازمان جهانی بهداشت انتخاب شد.

این اولین بار است که یک متخصص ایرانی به عنوان نایب رئیس این کمیته انتخاب می شود.

در نشست امسال موضوعات بسیار مهمی، مانند تغییر کنترل بین المللی حشیش (کانابیس) و ترامادول در دستور کار این کمیته قرار داشت.

 


٠٩:٣٦ - شنبه ١٧ فروردين ١٣٩٨    /    عدد : ٨٥٤٣٥    /    تعداد نمایش : ٣١٣خروج